30 Mart 2011 Çarşamba

İstanbul Film Festivali Açılışı "zaaaart" Şöleni


İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen ve festival sponsorluğunu 7 yıldır Akbank’ın üstlendiği İstanbul Film Festivali’nin otuzuncusu, 02 - 17 Nisan tarihlerinde yapılacak. 1 Nisan 2011 Cuma akşamı Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda saat 20:00'da başlayacak açılış gecemiz festivalin 30 yılına yaraşır şekilde sürprizlerle dolu şekilde geçecek. Geçen yıl efsane bir açılış gecesi ile yine Türkiye’nin en büyük sinema... etkinliği olan İstanbul Film Festivali’nin programı her zaman olduğu gibi oldukça zengin. 30 yıldır İstanbullu sinemaseverleri dünya sinemasının en seçkin filmleri, yıldız oyuncuları ve usta yönetmenleri ile buluşturan İstanbul Film Festivali açılış gecesini bu sene de kardeş kuruluşumuz İsyanbul Kültür Sanat Varyetesi’nin de katılımıyla gerçekleştireceğimiz “zart şölenine” dönüştürmeyi planlıyoruz. Bu kapsamda bütün davetlilerimizin beraberinde getirecekleri üflemeli oyuncaklarıyla yapacağımız interaktif zartlama seansı ile İstanbul’da alışveriş merkezi yapılması için boşaltılan ve yıkımı planlanan sinemaları hatırlamayı ve bu durumu bir kez daha protesto etmeyi amaçlıyoruz. Siz değerli izleyicilerimizin katılımıyla oluşturacağımız İstanbul’un en büyük zart orkestrasıyla kentsel dönüşüme ve kültür talanına karşı bir kez daha sesimizi yükselteceğiz. Masalsı, şoke edici, alışılmadık ve deneysel bir geceyle açılacak İstanbul Film Festivali 230 filmle her zaman olduğu gibi sinemayla dolu iki hafta vaat ediyor.

Üflemeli oyuncak bulamayan davetlilerimize ufak bir hatırlatma: Açılış gecesi öncesi Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı girişinde İsyanbul Kültür Sanat Varyetesi sınırlı sayıda minik borazan ve zart Lale üyelerimize dağıtılacaktır. Kırmızı, Beyaz ve Siyah Lale üyelerimiz iki adet zart cihazı alabilirken, yeni düzenleme ile Sarı Lale kategorisindeki üyelerimiz bir adet zart cihazı alabileceklerdir. Teslim alınmayan minik zart aletlerimiz ise satışa sunuluyor. Açılış gecesi öncesi İsyanbul Kültür Sanat Varyetesi standına uğramanızda fayda var.

Not: Zart sesi çıkaran minik aletler, düdük, ıslık sesi çıkaran küçük ebatlı cihazlar olabilir. Güvenlik problemi nedeniyle borazan ve saksafon gibi büyük ebatlı üflemeli aletler Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayına alınmayacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder