Emek Sinemasi'ni Geri Alma Şenlikleri

22 MAYIS PAZAR // 17:00
Emek Sineması'nı Geri Alma Şenlikleri hızla devam ediyor!
Sohbet: Kentsel Dönüşüm ve Emek Sineması 

22 Mayıs Pazar günü saat 17:00'da Emek Sineması eşiğinde Kentsel Dönüşüm ve Emek Sineması başlığı altında Mücella Yapıcı ve Ayşe Özdemir'le İstanbul'daki dönüşümü Beyoğlu özelinde konuşuyoruz, Emek'i ve İstanbul'u geri almanın yollarını tartışıyoruz.
Yeşilçam Sokak'ın iki yanında konuşlanan Kamer İnşaat'a ve Demirören AVM'ye karşı sokakları kendi yaşam alanımız ilan ediyoruz.

Not: İsyanbul Kültür Sanat Varyetesi elinden geldiğince fazla sayıda sandalye temin etmeye çalışacaktır. Gelirken yanınızda tabure, yastık, kilim vb getiriseniz rahat rahat sohbet ederiz.
 

8 MAYIS // 17:00 
FEMİNİSTİVAL YEŞİLÇAM SOKAK İŞGALİ

Sokağı ele geçirmek ve orayı evimiz gibi rahat kılmak istiyoruz ki hayatlarımızı bizim için verilen kararları kabullenerek ve boyun eğerek değil kendi kararlarımızı vererek yaşayalım. Gideceğimiz yere ulaşmaya çalışırken geçtiğimiz sokaklar, duruşumuzun, yürüyüşümüzün, giysilerimizin, yargılandığı, toplumsal gözün bize dikildiği, kadınlık deneyimimizin yaratıldığı alanlar olan sokaklar. Soylulaştırma projeleriyle  ele geçirilen, onların karar verdikleri gibi alışveriş merkezleri ve insanların üzerinde zaman geçirmedikleri sokaklardan oluşan bir çevreyi bize sormadan kuran bir sistem. Bizse tepki veriyoruz. Feministival 8 Mayıs Pazar günü Emek Sineması'nı Geri Alma Şenlikleri çerçevesinde İsyanbul Kültür Sanat Varyetesi'yle birlikte saat 17:00'dan itibaren Yeşilçam sokağı ele geçiriyor ve sokakta atölyelerini yapıyor, sokağı kendi yaşam alanımız kılıyor. Hayatlarımızı bizden soylulaştırmak adına uzaklaştıran mekanizmaya karşı evinizi odanızı alın gelin Emek'in eşiğinde buluşalım.
*Feministival'in ilkelerini takip ederek, sokak işgali kadınlık deneyimi yaşamış ve yaşamakta olan bireylere açıktır.

Feministival ve İsyanbul Kültür Sanat Varyetesi

http://bagyanfest.blogspot.com/
http://emeksinemasi.blogspot.com/

EMEK'İ GERİ ALMA ŞENLİKLERİ BAŞLIYOR!
HER PAZAR 17:00'DA EMEK'İN EŞİĞİNDEYİZ!

İktidar ve sermayenin çılgın saldırılarına karşı sokakları, meydanları, mahalleleri, tüm İstanbul'u geri alma vakti geldi!
Her pazar saat 17:00'da Yeşilçam Sokak'ı kendi yaşam alanımıza çevirmek için Emek Sineması eşiğinde hep beraber eyliyor, konuşuyor, üretiyor, eğleniyor ve paylaşıyoruz...


Sermaye ve iktidara inat yaşasın özgür hayat!
EMEK BİZİM İSTANBUL BİZİM!

MAYIS EŞİKLERİ
1 MAYIS PAZAR: 17:00 // "Tekrar MERHABA 1 MAYIS"

8 MAYIS PAZAR 17:00 // FEMİNİSTİVAL YEŞİLÇAM SOKAK İŞGALİ (Kadınlık deneyimi yaşamış ve yaşamakta olan bireylere açık!)

15 MAYIS PAZAR 17:00 // İKİNDİ ÇAYI VE MUHABBET (Çaylar bizden)

22 MAYIS PAZAR 17:00 // SÖYLEŞİ "KENTSEL DÖNÜŞÜM VE EMEK SİNEMASI"